<a href='http://kopansky-mlyn.cz/popis-projektu/koncept'>P4I</a> unikátní urbanistické řešení Rh-archKlasické urbanistické řešeníModifikace klasického urbanistického řešení<a href='http://kopansky-mlyn.cz/popis-projektu/koncept'>P4I</a> unikátní urbanistické řešení Rh-arch

Popis projektu

„Nabízíme bydlení, které kvalitou a standardem nejen projektu, ale i souvisejících služeb spojuje výhody individuálního bydlení na míru s výhodami typového projektu v rámci celku“

Základní devizou je pozemek – prosluněný jižní svah na okraji Statenic s výhledem do údolí, uzavřeného zalesněnou strání. Netradiční uspořádání jednotlivých parcel tuto kvalitu dále rozvíjí – každá zahrada má své soukromí, domky si navzájem nezakrývají výhled.

Projekt nabízí širokou paletu typů bydlení – od izolovaných vilek přes dvojdomy až po domky se samostatnými byty, velikostně od 3+kk po 5+kk. Typové projekty lze nejen doplňovat o prvky nadstandardní výbavy, ale díky úzké spolupráci s architektem lze i výrazně zasahovat do jejich uspořádání, uzpůsobit je individuálním požadavkům na bydlení.

Designu a architektuře byla věnována nadstandardní pozornost: Celkové prostorové uspořádání dodává zahradám a domům oproti běžným projektům užitnou hodnotu navíc. Architektonické řešení klade důraz na pohodlnou funkčnost interiéru a navenek se projevuje v moderních formách, které zapadají do krajiny. V jednotném rázu celku má každý dům punc individuality. Detailně vyřešený design vnitřních prostor předem počítá s každým kusem zařízení tak, aby se z daného prostoru vytěžilo maximum.

Péče byla věnována také návrhu komunikací, oplocení…všech prvků, které činí celek útulným.
Technické řešení staví na solidních tradičních materiálech - jsou použity efektivně a úsporně. Optimalizace konstrukcí snižuje nejen pořizovací cenu, ale hlavně náklady na provoz. Pro každý dům si lze vybrat z několika kvalitativních standardů zateplení a vytápění až po energetickou třídu A.